Desetibodový hráč víkendu Martin Joppa: Životní zápasy? To zase asi ne, říká skromně

24.11.2018 | autor: Jakub Kudláč

Hráčem čtvrtého hracího víkendu se stal zlínský útočník Martin Joppa. Ten ve dvojzápase se Studénkou byl u všech gólů svého týmu, kdy zaznamenal pět gólů a stejný počet nahrávek. Kompletní zdecimování obrany soupeře ale za životní zápasy jednadvacetiletý šikula označit nechtěl.

"Až tak bych to asi nenazýval. Samozřejmě, posbíral jsem v jednom zápase už i víc bodů, ale proti takovémuto soupeři je to jiné, těší to víc. Každopádně životní zápasy to asi nebyly... Těžko říct, zahrál jsem dobře už kolikrát v reprezentaci i na LAPP Cupu ve Zlíně. Ale hrálo se mi dobře, to šlo asi poznat. A to jsem ještě nějaké šance neproměnil," culil se malý, ale šikovný hráč s číslem 25.

Jeho tým se musel potýkat s enormně silnou ofenzivou soupeře, vždyť nájezdy na zlínskou branku podnikal premiérově v dresu soupeře kapitán ruské reprezentace Dmitrij Lisov či kapitán té italské Sandro Kalegaris. "Bylo velmi těžké jejich špičkové hráče pokrýt, ale odváděli jsme skvělou práci. Když Lisov tahal hru po pravé straně, museli jsme jít po něm ve více lidech, čímž se většinou uvolňovala druhá strana… Samozřejmě jsme tam udělali nějaké ty chybky, ze kterých soupeř skóroval, ale zvládli jsme to," řekl Joppa.

Ten se svými spoluhráči nejprve dovedl k vítězství sobotní domácí duel, kdy Zlín v posledních deseti minutách otočil stav z 1:3 na konečných 4:3. "Nesložili jsme se, stále jsme hráli svou hru a padlo nám to tam. Dostali jsme najednou obrovskou sílu a závěr jsme odehráli jako z učebnice," naráží Joppa na fakt, že v posledních čtyřech minutách se už soupeř nedostal ke střele na branku.

V neděli Zlín opět prohrával 0:2, znovu ale otočil duel na 4:2. I on ale dvougólový náskok ztratil, hořkost cítili Zlínští především z gólu na 5:5, který inkasovali jedenáct sekund před koncem. "Rychle se nám podařilo vyrovnat a opět jsme měli psychicky navrch, ale zase se nám nepovedl závěr. Každopádně tento víkend patřil určitě k jedněm z nejtěžších zápasů, co v lize mohou být, takže pět bodů je super, i když mělo být šest," řekl Martin Joppa, který v neděli dokonal hattrick vítězným nájezdem. "I jedna kšiltovka přilétla," podotkl.

Jako velké plus také viděl fakt, že on a pár jeho spoluhráčů se týden před zápasy účastnilo reprezentačního turnaje v Rusku. "Určitě nám to pomohlo, tam bylo v ruských týmech patnáct takových Lisovů. A i když jsme s nimi prohráli, nabrali jsme zkušenosti, ze kterých jsme teď těžili," řekl na závěr slovenský reprezentant.